NAUKA I EGZAMIN TYM             SAMYM AUTEM

 

 

         

 

 

 

Imię i Nazwisko
Numer Telefonu
Twój e-mail:
Wybierz termin badań
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Zapisz się na badanie:

Badania są przeprowadzane raz w miesiącu w podanych poniżej terminach  w naszej siedzibie przy ul. Żabiej 5.

 

Dla kursantów Mordzak Nauka Jazdy badania Gratis.

 

Nie trać czasu na czekanie w kolejkach.

Ustalimy dla Ciebie dokładną godzinę badania. 

 

W celu ustalenia terminu zgłoś się do nas, zadzwoń lub wypełnij poniższy formularz:

 

Badania lekarskie na prawo jazdy

Każdy przyszły kierowca musi liczyć się z tym, że przed rozpoczęciem kursu na prawo jazdy konieczne jest wykonanie badań. Nie są one szczególnie skomplikowane. Można je wykonać w zaledwie kilkanaście minut. Badania lekarskie na prawo jazdy mogą przeprowadzić jedynie uprawnieni do tego lekarze. Jeśli podczas badania zostaną wykryte jakieś nieprawidłowości, lekarz może skierować do konkretnego specjalisty, który zajmie się problemem zdrowotnym.

 

Na czym polegają badania ?

Lekarz orzecznik ocenia narząd wzroku, słuchu oraz równowagi i układ ruchu. Dodatkowo jest przeprowadzana ankieta dotycząca objawów chorobowych. Lekarz ocenia także stan psychiczny i sprawdza, czy nie istnieją wskazówki mogące świadczyć o uzależnieniu od alkoholu. Po zakończeniu badania zostaje wydane orzeczenie. U niektórych osób mogą pojawiać się pewne ograniczenia oznaczane specjalnymi kodami.

 

Ile są ważne badania ?

Zastanawiasz się, ile ważne są badania na prawo jazdy? W związku z tym, że badania te obejmują wiele parametrów, w niektórych przypadkach muszą być powtarzane. Jednak zależy to od kategorii prawa jazdy, a także wieku samego kierowcy. Duży wpływ na częstotliwość wykonywania kolejnych badań lekarskich na prawo jazdy ma wynik tych pierwszych. Jeśli w badaniu lekarskim zostały wykryte jakieś nieprawidłowości lub ograniczenia, lekarz może zalecić częstszą kontrolę. Podobnie jest z osobami, które mają wadę wzroku lub choroby przewlekłe. Należy stale kontrolować, czy stan zdrowia kierowcy nie ulega pogorszeniu i nie wpływa na zachowania za kierownicą. Badania należy powtórzyć, jeśli prawo jazdy zostało zatrzymane w związku z prowadzeniem pod wpływem alkoholu, a także w kilku innych, konkretnych przypadkach.

 
 

 

Mapa dojazdu do biura: